close
متخصص ارتودنسی

مطالب جالب و آموزشی


موضوعات موضوعات

گالــری عکس

عکس هنرمندان

عکس ورزشکاران

عکس تاریخی

عکس ماشین

عکس جالب و دیدنی

عکس حیوانات

مطالب مختلف

فال روزانه

اخبــار

بیوگرافی

مطالب جالب و آموزشی

کاریکاتور

دانلود آهنگ


آرشيو آرشيو

مرداد 1396

خرداد 1396

فروردين 1396

بهمن 1395

دی 1395

شهريور 1395

مرداد 1395

خرداد 1395

ارديبهشت 1395

فروردين 1395

اسفند 1394

بهمن 1394

تير 1390

خرداد 1390


نويسندگان نويسندگان

امید (313)

RK0 (0)


جستجوگر پيشرفته سايت

آخرين لحظه‌هاي زندگي مرد آهنين از زبان جنایت کار


 

عليرضا 18 ساله در بازجويي‌ ها با اعتراف به قتل، به تشريح ماجرا پرداخت و گفت: مقتول در 45 متري گلشهر جلوي خودروي ما قرار گرفته بود كه با بوق ممتد از او خواستيم كنار برود چرا كه خيلي عجله داشتيم. هنگام رد شدن از كنار ماشين مرحوم داداشي، يكي از دوستانم به او فحاشي كرد كه درگيري از همانجا آغاز شد.

روزنامه ایران نوشت: پرونده قتل قوي‌ترين مرد ايران پس از بازسازي صحنه جنايت و بررسي سلامت روحي، رواني متهمان براي محاكمه به دادگاه كيفري استان البرز فرستاده خواهد شد.

سه پسر جوان كه كمتر از 20 سال دارند، شامگاه شنبه 25 تير در جريان يك درگيري خياباني روح‌الله داداشي- 30 ساله- قوي‌ترين مرد ايران را با سه ضربه كارد از پا درآورده و گريختند.

روح‌الله داداشي نيز پس از انتقال به بيمارستان به علت شدت جراحت‌ها و خونريزي‌ شديد جان سپرد. به دنبال اين جنايت، تيمي از كارآگاهان به سرپرستي سرهنگ رحماني، رئيس اداره جنايي پليس آگاهي استان‌هاي البرز و تهران، رسيدگي به پرونده را در دستور كار ويژه قرار داده و با كمك تنها شاهد جنايت، به چهره‌نگاري از متهمان پرداختند.

بازديد : 612 بار دسته بندي : اخبــار مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


افراد شاغل صبح‌ها ورزش سنگين نکنند!


 

به دلیل تخلیه انرژی هنگام ورزش صبحگاهی بهتر است افراد شاغل برنامه ورزشی خود را برای عصر تنظیم کنند.شرایط مکانی و زمانی ورزش برای افراد بستگی به موقعیت فرد دارد مثلا کسانی که شاغل هستند و باید 8 ساعت در روز فعالیت کاری داشته باشند بهتر است برنامه ورزشی سنگینی را در ساعات اولیه صبح انجام ندهند.

 
لطفعلی پورکاظمی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان این مطلب افزود: انجام فعالیت ورزشی سنگین در ساعات نخست صبحگاهی باعث تخلیه یک هزار کالری انرژی ذخیره شده افراد می‌شود و این افراد برای آغاز فعالیت کاری خود در محل شغلی با دردهای عضلانی و کوفتگی مواجه می‌شوند.

بازديد : 297 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


راه های بی نظیر برای تحت‌ تاثیر قرار دادن اطرافیان !


 

 

خیلی بیشتر از آنچه که همه ما به آن اعتراف کنیم، رفتارهایمان براساس میل درونیمان به تحت‌تاثیر قرار دادن دیگران شکل می‌گیرد. این میل در محصولات مارک‌ داری که استفاده می‌کنیم، کافه ‌ها و رستوران ‌هایی که می‌رویم، خانه‌ ها و ماشین ‌هایی که می‌خریم و شغلی که انتخاب می‌کنیم، منعکس می‌شود.

اما آیا محصولات مارک‌ دار، کافه‌های تجملی، خانه‌ ها و ماشین‌ها اینقدر گیرا هستند؟ فردی عالیرتبه در شغلی که علاقه‌ای به آن ندارد، چطور بعضی از این چیزها توجه ما را یک تا دو دقیقه به خود جلب می‌کند اما زیاد طول نمی‌کشد.

چرا؟ چون دارایی ‌های ملموس به اندازه کیفیات غیرملموس گیرا نیستند


 

بازديد : 324 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


گوگل چگونه همه ما را زیر نظر دارد؟


 

 

 

بسياری از ما وقتی اسم گوگل به ميان می‌آيد، تصويری از يك موتور جست‌وجوی مشهور در ذهن‌مان نقش می‌بندد.

شهركی را در نظر بگیرید كه فقط یك فروشگاه برای تأمین نیازهای مردم داشته باشد. صاحب این فروشگاه از آنجا كه آدم زرنگی است، همه جور جنس در آن می‌فروشد. از مایحتاج منزل تا روزنامه و وسائل برقی و لوازم‌التحریر و حتی در این فروشگاه مكانی هم برای نگهداری كودكان و جایی برای استراحت والدین و گپ زدن آنها با هم تدارك دیده است.
صاحب فروشگاه از طریق مرور لیست كالاهایی كه مردم خرید می‌كنند به نیازهای آنها و خانواده‌شان پی می‌برد و برای‌شان برنامه‌ریزی می‌كند. او یك نقشه از شهرك با مقیاس 1:500 روی یكی از دیوارهای فروشگاه نصب كرده و مراجعان علاقه‌مند معمولاً مكان منزل خود را روی آن بررسی می‌كنند. صاحب فروشگاه بدون اینكه كلامی با آنان صحبت كند، به مرور زمان آدرس منزل آنها را ‌می‌یابد.
مثال بارز این مسئله را در محله‌های خودمان می‌توانیم ببینیم. مغازه‌دارها اطلاعات جامعی در مورد اهل محل دارند. هر كس اطلاعاتی در مورد كسی می‌خواهد، از بقال محل می‌پرسد!

بازديد : 281 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


هشت دلیل بانک مرکزی برای حذف صفرهای پولی ملی


 

 

 

هشت دلیل بانک مرکزی برای حذف صفرهای پولی ملیناامن بودن حمل پول وجلوگیری از معطل شدن درصف بانک ها! بانک مرکزی در سایت رفورم که به منظوراطلاع رسانی برای حذف صفرهای پول ملی راه اندازی کرده هشت دلیل برای این کار مطرح کرد.تورم انباشته 4 دهه اخیر اقتصاد کشورموجب کاهش قدرت خرید واحد پول کشورشده است.


این واقعیت در کنار محدودیت هایی که جهت چاپ اسکناس درشت وجودداشت منجر به گسترش قابل توجه حجم اسکناس درجریان گردیده که تبعات آن در زیر آمده است.


طبق بند (ب) ماده 10 قانون پولی وبانکی کشور، یکی از اهداف بانک مرکزی تسهیل مبادلات بازرگانی است. روان سازی جریان مبادلات بازرگانی مستلزم برخورداری از یک نظام پرداخت جامع وکارآمداست که بخش عمده ابزارهای این نظام را درایران اسکناس و مسکوک تشکیل می دهد.
تورم انباشته 4 دهه اخیر اقتصاد کشورموجب کاهش قدرت خرید واحد پول کشورشده است. این واقعیت در کنار محدودیت هایی که جهت چاپ اسکناس درشت وجودداشت منجر به گسترش قابل توجه حجم اسکناس درجریان گردیده که تبعات آن در زیر آمده است.
الف - استفاده از ارقام بزرگ در مبادلات ساده روزمره
ب- مشکلات مترتب در زمینه ‌های محاسباتی وحسابداری دفاتر
ج- نا امنی در حمل مقادیر زیاد پول حتی برای مبادلات روزمره
د- معطل شدن درصف بانک ها و معضلات شمارش حجم بالای اسکناس وسکه
هــ تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان به دلیل بزرگ شدن ارقام پولی
و- اجبار در استفاده از ایران چک با توجه به مشکلات حقوقی ناظر برآن
ز- هزینه بالای چاپ و امحای اسکناس های درجریان با توجه به حجم انبوه اسکناس
ح- بالا بودن استهلاک اسکناس به دلیل نگهداری آن درحجم زیاد
لذا برای رفع مشکلات موجود تغییر واحد پول کشور به عنوان راهکار نهایی مطرح می باشد

بازديد : 246 بار دسته بندي : اخبــار مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


چرا طلا برای مردان حرام است ؟!


 

 

تحقیقات پزشکان در سالهای اخیر نشان داده است که طلا دارای خاصیت شبه القائی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی می گذارد این خاصیت باعث می شود خون دچار غلظت خاصی شود و حالت کثیفی به آن دست دهد. البته نکات دیگری هم هست که در مجموع، موجب امراض قلبی و خونی و سکته می شود و این اثرات در مردان متفاوت است.

طلا

پیش از همه باید بدانیم که خداوند هر چیزی را که برای ما نهی کرده است ضررهایی دارد که به خودمان برمی گردد. اما از جمله ضررهایی که می توان برای استفاده طلا برای مردان برشمرد عبارتند از: از نظر پزشکی، طلا روی گلبول های قرمر خون مردان اثر سوئی دارد و سیستم ایمنی بدن آنان را دچار اشکال می کند. وقتی طلا با پوست تماس پیدا می کند، یون های آن وارد بدن می شوند. این یون ها در مردان در کبد جمع و همان جا متوقف می شوند و موجب اختلال می شوند.

بازديد : 362 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


فقط برای فال، حافظ می‌خوانیم؟!


 

 

مساله وقتی رنگ بحران به خود می گیرد که وقتی در صفحات وب در خصوص حافظ و حافظ شناسی در مدارس، دبیرستان ها و یا دانشگاه‌ها جستجو شود، چیزی پیدا نمی شود.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از برنا، قدیم‌تر‌ها رسم بر این بود که هر که می خواست حافظ بخواند و یا فال حافظ بگیرد کتاب حافظ را به دست بزرگتری می داد تا او تفالی به حافظ بزند و بقیه بهره ببرند، این رسوم در شب‌هایی مثل شب یلدا پر رنگ تر از همیشه بود.

اما در چند وقت اخیر و با توجه به اینکه بحث فال و خبر از آینده داغ شده،بسیاری از سایت های اینترنتی و روزنامه ها با راه اندازی صفحه ای با نام تفال به حافظ، فال انبیا و فال پیامبران در جهت اقناع و ترغیب مخاطب گام برداشته اند این مساله زمانی پر رنگ تر شد که برخی شرکت ها نیز برای اینکه از این ماراتن عقب نمانند با فعال کردن شماره ثابتی که از طریق آن افراد می توانستند از آینده باخبر شوند، بر عطش گرفتن فال حافظ آنهم با 300 تومان افزودند!

بنابر گزارش برنا این مساله وقتی رنگ بحران به خود می گیرد که وقتی در صفحات وب در خصوص حافظ و حافظ شناسی در مدارس، دبیرستان ها و یا دانشگاه‌ها جستجو شود، چیزی پیدا نمی شود؛ اما وقتی در خصوص فال اینترنتی حافظ جستجو شود بالغ بر 60 صفحه در اختیار مخاطب قرار می گیرد که به شیوه های مختلف حتی با یک کلیک یا صلوات، با معنی و یا بی معنی برای افراد فال می گیرد.

با این تفاسیر جای این سوال باقی می ماند که اولا کدام دستگاه نظارتی بر روال کاری این گونه شرکت ها نظارت دارد، صاحبان این گونه شرکت ها چطور و با تعریف چه نوع هدف کاری این خطوط را از شرکت مخابرات دریافت می ککند.؟ و مهمتر از آن آیا وقت آن نشده که نگاهی جدی و نرم افزاری در خصوص ارج نهادن بر شاعران بزرگ خود داشته باشیم تا آنها فراتر از فال در اذهان جوانان و نوجوان ایرانی جایگاه داشته باشد؟

بازديد : 191 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


پنج راه توصیه شده برای جلوگیری از بوی بد دهان


 

 

بوی بد دهان فاجعه و مصیبت نیست. در بیشتر موارد این بوی ناخوشایند به علت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ایجاد می‌شود.

 

۱٫ « حواستان به پوسیدگی دندان ها باشد.»
در ۷۰% موارد، بوی بد دهان در ارتباط با مشکلات دهانی است؛ از جمله: مشکلات لثوی، پوسیدگی ها، آبسه، پریودنتیت و … . باکتری هایی که بین دندان ها جمع می‌شوند، ترکیبات گوگردی قابل تبخیر و تهوع آوری تولید می‌کنند… . بنابراین، حتی اگر رفتن به مطب دندانپزشک برایتان چندان خوشایند نیست، با این حال معطلش نکنید !

بازديد : 221 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


بختک چیست؟


 

 

در فرهنگ‌ها و جامعه‌های گوناگون، تفسیرهای مختلفی در مورد فلج خواب شده است. ما ایرانی‌ها به فلج خواب، بختک می‌گوییم. ایرلندی‌ها تصور می‌کنند که فلج خواب ناشی از دروغی است که روز قبل گفته‌اند! بعضی‌ها از آن تعبیر به جن‌زدگی می‌کردند و علایم این وضعیت را به گردن دیوهای بدسرشت می‌انداختند.

بازديد : 288 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


ده علامت هشدار دهنده بیماری آلزایمر


 

انجمن آلزایمر ایران:
سلامت نیوز :بیماری آلزایمر عامل اصلی دمانس یا زوال عقل است. علائم آن شامل از دست دادن حافظه، قضاوت و استدلال و تغییراتی در حالات و رفتار می باشد.
گاهی افراد به این علائم توجهی نمی كنند و تشخیص نمی دهند كه چنین اختلالی وجود دارد. از آنجا كه علائم بتدریج ظاهر می شود ممكن است كه مدت طولانی جلب توجه ننماید و اشتباهاً تصور شود این رفتارها بخشی از روند پیری است .
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن آلزایمر ایران بسیار حائز اهمیت است كه اگر شاهد چنین علائمی بودید به یك پزشك متخصص مغز واعصاب مراجعه نمائید ، شاید این علائم مربوط به وضعیت قابل درمان دیگری باشد . چنانچه تشخیص طبی بیماری آلزایمر باشد با انجمن آلزایمر ایران تماس بگیرید .
جهت آگاهی شما انجمن آلزایمر ایران فهرستی از علایم شایع را تهیه كرده است ( بعضی از آنها ممكن است مربوط به انواع دیگر دمانس باشد .) به این فهرست توجه كنید . چنانچه بعضی از علایم در فردی وجود داشته باشد بهتر است به یك پزشک متخصص بیماری های اعصاب مراجعه كند تا مورد بررسی كامل قرار گیرد .

بازديد : 284 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


يك ادويه مفيد براي لاغر شدن


 

نيمي از اين افراد غذاي خود را بدون ادويه و نيمي ديگر همراه با ادويه كاري مصرف كردند در ادامه معلوم شد در گروهي كه از ادويه استفاده كرده بودند سوخت‌وساز دروني بدنشان بيشتر شد و شاهد اين امر افزايش دماي داخلي بدن آنها بود.

 

به گزارش ایسنا؛ اين متخصصان تاكيد كردند كه يكي از مواد اصلي موجود در ادويه‌هاي كاري فلفل قرمز است كه دماي بدن را افزايش مي‌دهد و به سوختن كالري‌ها كمك مي‌كند. حتي نكته جالب‌تر اينكه اين ادويه به شما كمك مي‌كند كه در وعده غذايي بعدي كمتر غذا بخوريد.

بازديد : 227 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


بالاخره زود ازدواج کنیم یا دیر ؟!


 

 

آمار بالای طلاق سوالات زیادی مطرح می‌کند :  آیا ازدواج به اندازه کافی جدی گرفته نمی‌شود ؟  آیا زوج‌ ها خیلی جوان ازدواج می‌کنند ؟

 
از بچگی به ما یاد داده ‌اند که ازدواج پیوندی ثابت و ماندگار بین دو نفر است که عمیقاً به هم متعهد هستند و می‌خواهند با هم زندگی نو بسازند. ازدواج باید سرشار از عشق، همراهی، اعتماد، حمایت و شادی باشد.

بازديد : 209 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


جنایت کار و میوه فروش


 

 

جنایت کاری که یک آدم را کشته بود، در حال فرار و آوارگی، با لباس ژنده و پر گرد و خاک و دست و صورت کثیف، خسته و کوفته، به یک دهکده رسید. چند روزی چیزی نخورده و بسیار گرسنه بود.

او جلوی مغازه میوه فروشی ایستاد و به پرتقال های بزرگ و تازه خیره شد. اما بی پول بود. بخاطر همین دو دل بود که پرتقال را به زور از میوه فروش بگیرد یا آن را گدائی کند.

...

بازديد : 176 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


تست جالب روانشناسی سلامت روحی


 

به این ده سوال پاسخ دهید تا دریابید که چه اندازه با احساسات و عواطف خود در ارتباط هستید سپس امتیاز های خود را جمع کرده و نتیجه حاصل را مشاهده نمایید!

سوالات در ادامه مطلب

بازديد : 185 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


فال چگونه بوجود آمد؟ نگاهی بر گذشته فال در سالهای دور


FunYab

 

بشر از زماني كه خود را شناخت و به اين نكته مهم پي برد كه داراي نيروئي فارق العاده بنام فكر است . و به كمك آن مي تواند بر بسياري از محضلات و مشكلات زندگي خود فائق شود در اين انديشه نيز افتاد كه هر طور كه مي تواند در بهبود اوضاع شخصي و خانوادگي خود بكوشد ... 

بازديد : 207 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


قواعد پنجگانه موفقيت در كنكور


 

 

در این مقاله سعی می‌كنیم اصول و قواعد اساسی موفقیت در كنكور را اجمالاً مورد بررسی قرار دهیم.

این قواعد عبارتند از:

1- احساس خلأ 2- تعیین هدف 3- برنامه‌ریزی و مشاوره صحیح و اصولی 4- مطالعه صحیح و اصولی 5- بهداشت روان.

اینك به شرح مختصر هریك از این قواعد پنج‌گانه می‌پردازیم:

1- احساس خلأ : اصولاً شكل گیری هر انگیزه‌ای برای حركت ناشی از احساس كمبود و خلاء می‌باشد. انسان تا احساس گرسنگی نكند به سوی غذا نمی‌رود و تا احساس فقر نكند به سوی غنا گام بر نمی‌دارد.

اثبات این مسأله آسان است. ما برای حركت به سوی مقصد احتیاج به «انگیزه» داریم و برای طی كامل مسیر نیز این «انگیزه» باید لحظه به لحظه تجدید و تقویت شود. تا وقتی كه انسان در خود احساس خلأ و كمبودی نكند انگیزه‌ای برای حركت ایجاد نمی‌شود. پس از شروع به حركت نیز دوام و استمرار آن منوط است به بقاء این احساس. لذا هرلحظه كه انسان متوجه شود كه كمبود برطرف شده است یا اینطور تصور كند، بدیهی است كه از حركت باز می‌ماند

بازديد : 211 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


ذهنتان را از افکار منفی خالی کنید!


 

تاریخچه زندگی هر یک از ما، برایمان کتابخانه یا مجموعه‌ای را فراهم کرده که آن را خاطرات می‌نامیم.
 
خاطرات ، چه آنچه به‌وضوح در خاطر ما نقش بسته و چه آنهایی که در پس پرده فراموشی موقت نهان شده، در زندگی روزمره و رفتار هرکسی می‌تواند نقشی سازنده یا مخرب داشته باشد. اگر احساس می‌کنید که اعتمادبه‌نفس کافی ندارید و فاقد انگیزه کافی برای انجام خواسته‌هایتان هستید ، بی‌گمان خاطرات شما در این وضعیت نقش مؤثری ایفا می‌کند.این صداها ممکن است برآمده از ضمیر ناخود‌آگاه شما باشند و شما از وجود آنها آگاه نباشید، مگر اینکه در گذشته دقیق شوید.

بازديد : 211 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


" چرخه زندگي "


 

 

پيرمردي ضعيف و رنجور تصميم گرفت با پسر و عروس و نوه ي چهارساله اش زندگي کند

.دستان پيرمرد ميلرزيد،چشمانش تار شده بودو گام هايش مردد و لرزان بود.

اعضاي خانواده هر شب براي خوردن شام دور هم جمع ميشدند،اما دستان لرزان پدربزرگ و ضعف چشمانش خوردن غذا

را تقريبا برايش مشکل مي ساخت. نخود فرنگي ها از توي قاشقش قل مي خوردند و روي زمين مي ريختند، يا وقتي ليوان را مي گرفت

 غالبا شير از داخل آن به روي روميزي مي ريخت.پسر و عروسش از آن همه ريخت و پاش کلافه شدند.

پسر گفت: ” بايد فکري براي پدربزرگ کرد.به قدر کافي ريختن شير و غذا خوردن پر سر و صدا و ريختن غذا بر روي زمين را تحمل کرده ام.*

” پس زن و شوهر براي پيرمرد، در گوشه اي از اتاق ميز کوچکي قرار دادند.در آنجا پيرمرد به تنهايي غذايش را ميخورد،

بازديد : 177 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


7 باور غلط درمورد تناسب اندام که نمی دانستید!!


 

باورهای غلط رایج بسیاری در مورد ورزش و تناسب اندام وجود دارند که افراد بسیاری این باورهای غلط را صحیح می پندارند، لذا برای همگان بسیار مفید است که این باورهای غلط رایج را به خوبی بشناسند.

باور غلط اول: برای کاهش وزن، شدت ورزش و فعالیت بدنی باید خیلی زیاد باشد تا شما دچار تپش قلب شوید و یا تعریق فراوان داشته باشید. 

حقیقت امر: هر نوع ورزش و فعالیت بدنی(صرف نظر از شدت آن) اگر به همراه یک برنامه غذایی صحیح باشد، می تواند سوخت و ساز روزانه شما را بالا ببرد. فعالیت های بدنی با شدت متوسط مانند پیاده روی نیز اگر بر یک پایه مداوم و منظم انجام شوند، می توانند به کاهش وزن و کنترل وزن کمک نمایند. تعریق فراوان نیز به معنای انرژی سوخت و ساز بیشتر نیست و می تواند به میزان فعالیت غدد عرق افراد بستگی داشته باشد.

بازديد : 271 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


عاملی که دختر و پسر را به هم جذب می کند!


 

از نظر روانپزشکان 5 عامل در انتخاب همسر آینده شما دخیل است . به این 5 عامل توجه کنید:


1. ژن CHM  

 مطالعه‌های اخیر لكوس و دكونیگ سوئیسی نشان داده ما از نظر ژنتیكی قادر به تشخیص بو هستیم. وقتی فردی به شما می‌گوید بوی خوبی می‌دهید در واقع بدنش در حال تجزیه و تحلیل ژن‌های CHM شماست. این گروه از ژن‌ها، مسوول تدارك سیستم ایمنی هم هستند و وقتی قرار است عضوی اهدا شود، پزشكان توجه می‌كنند كه ژن‌های ‍CHM گیرنده و دهنده یكی باشد تا عضو پیوندی پس‌زده نشود.

بازديد : 363 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


تاثیر حاملگی بر میل و رفتار جنسی


 

به طور معمول زوج ها طی بارداری تغییراتی را در روابط میان فردی خود تجربه می‌كنند كه یكی از آنها روابط جنسی است. این روابط در حاملگی می‌تواند تحت تاثیر عواملی قرار بگیرد:
از جمله عملكرد جنسی زوج ها پیش از بارداری و همچنین مفهوم روابط زناشویی در نظر زوجین، وضعیت سلامت جسمی‌ و روانی و عوارض دوران بارداری،‌ باورها و ویژگی‌های فرهنگی زوج ها، نحوه برخورد آنها با تغییرات فیزیكی زنان طی حاملگی و میزان ترس از صدمه به جنین در بارداری محدودیت هایی برای روابط زناشویی وجود دارد كه عبارتند از :

بازديد : 5038 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


نکاتی برای افراد با پوست روشن در تابستان


 

دکتر نصرت پورسینا  اظهار داشت: پوست عضوی از بدن است که در معرض مستقیم آفتاب و عوامل مضر محیطی بوده و به عنوان یک سد دو طرفه عمل می‌کند.

وی افزود: پوست از داخل اجازه نمی‌دهد آب و الکترولیت‌ها به بیرون نشت کنند و همچنین از خارج اجازه نمی‌دهد مواد مضر وارد پوست شود. برای انجام صحیح این دو عمل باید ساختمان بسیار سالمی داشته باشد بنابراین وظیفه ما این است که به این ارگان مهم و حیاتی دقت بیشتر داشته باشیم.
وی یکی از فاکتورهای مضر برای پوست را اشعه مستقیم خوشید و اشعه ماورای بنفش عنوان كرد و گفت: لازم است با کرم‌های ضدآفتاب پوست را از این فاکتورها محافظت كنیم.

بازديد : 203 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


چه ورزشهایی لاغر میکند؟


 

با اینکه کم کردن وزن یک فرمول اسرارآمیز دارد (به همین سادگی: باید بیشتر از مقداری که کالری مصرف می‌کنید، کالری بسوزانید)، اما روش‌های هوشمندانه‌تر و سریعتری هم برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد.  یکی از این ورزش‌ها یا ترکیبی از چند مورد را به طور منظم انجام دهید و خودتان شاهد پایین آمدن سریع وزنتان باشید.

بازديد : 310 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ] 

تعداد دخترانی که از سن ازدواج شان گذشته، چهار و نیم میلیون نفر و آمار زنان بیوه به یک و نیم میلیون نفر رسیده است.
به گزارش ایسنا، در جلسه شورای ایده‌پردازی و طرح و برنامه دفتر ادبیات نمایشی مرکز سیمافیلم عنوان شد: آمارها نشان می‌دهند که در کشور ما فاصله بین سن بلوغ تا ازدواج نسبت به گذشته در دختران ۱۵ سال و در پسران حدود ۲۰ سال به تاخیر افتاده است. همچنین تعداد دخترانی که از سن ازدواج شان گذشته، چهار و نیم میلیون نفر و آمار زنان بیوه به یک و نیم میلیون نفر رسیده است.

در این نشست تاکید شد: سیمافیلم قبل از سفارش فیلمنامه‌های مرتبط با این موضوع، باید به تحقیق، پژوهش و آسیب‌شناسی ازدواج در ایران به ویژه درباره دلایل تاخیر آن بپردازد. در همین راستا قرار شد در این مرکز یک سلسله تحقیقات درمورد آن انجام شود. به نقل از سایت سیمافیلم، تلاش در جهت ارائه الگویی بومی با شاخص‌های ایرانی ـ اسلامی در مورد معیارهای ازدواج و نگارش فیلمنامه‌هایی مبتنی بر آن، در دستور کار گروه های فعال در مرکز سیمافیلم قرار گرفت.

بازديد : 151 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


گزارش روزنامه ژاپنی از آبگوشت ایرانی


 

یک روزنامه ژاپنی گزارشی از غذاهای ایرانی از جمله آبگوشت منتشر کرده و فرهنگ غذا خوردن در ایران را دلیلی بر حاکم بودن آرامش در زندگی مردم ایران دانسته است

 

 

به گزارش مشرق؛ روزنامه ژاپنی "ماین چی" گزارشی جذاب از غذاهای ایرانی منتشر کرده و فرهنگ غذا خوردن در ایران را دلیلی بر حاکم بودن آرامش در زندگی مردم ایران دانسته است. این روزنامه به صورت مفصل تری به غذای آبگوشت پرداخته و آن را نماینده غذاهایی معرفی کرده که دلیلی بر آرامش زندگی مردم ایران هستند. 

گزارش روزنامه ماین چی از غذاهای ایرانی به شرح زیر است:

 

بازديد : 217 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


۲۰ تـوصـیـه جالب که غذای شما را خوش طعم تر می کند


 

بهترین آشپز دنیا هم که باشید، وقتی اسم میهمان و میهمانی شام بیاید، دست و پایتان را گم می کنید و استرس می گیرید که حالا چه کار کنم ...

و چطوری غذا درست کنم که باب میل میهمان ها باشد و چه جوری هنر آشپزی ام را به رخ همه بکشم؟! حتما شما هم «نیکول کیدمن» هنرپیشه معروف هالیوود را می شناسید و شاید فکر کنید او آنقدر شهرت دارد و مشغول است که اصلا وقتی برای آشپزی ندارد اما بهتر است بدانید اینطور نیست! خانم کیدمن دوست دارد تا حد امکان خودش آشپزی کند و غذاهای خانگی را به غذاهای محل کار یا رستوران ترجیح می دهد. او هر وقت بیکار می شود، سری به سایت های آشپزی می زند تا با جدیدترین و سالم ترین روش های پخت آشنا شود. ما هم قصد داریم در این مقاله، چند روش ساده اما کاربردی را برای خوش طعم کردن غذاها به شما آموزش بدهیم.

بازديد : 193 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


روزی چقدر گوشت بخوریم؟


 

 

نظر کارشناس/دکتر مسعود کیمیاگر/ متخصص تغذیه و رژیم درمانی، استاد انستیتو تحقیقات تغذیه کشور
روزی چقدر گوشت بخوریم؟

یکی از عادت‌های غذایی مردم نروژ، مصرف گوشت گریل یا سرخ‌شده همراه سبزیجات به عنوان غذای اصلی است. این عادت شاید عادت چندان جالبی نباشد که بخواهیم از آن تبعیت کنیم زیرا بهتر است در تمامی وعده‌های غذایی نان و غلات وجود داشته باشد…

بازديد : 139 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


چند توصيه براي جلوگيري از خروپف


 

ایسنا: انجمن خواب و خروپف انگليس چند راهكار و توصيه براي درمان مشکل«خروپف» اعلام کرد.

اين انجمن راه هاي موثري را براي درمان خروپف که از طريق بيني يا گلو خارج مي شود را توصيه مي کند.

براي اين منظور اگر با باز و بسته کردن دهانتان خروپف صدادار ايجاد مي کنيد، اين راه را امتحان کنيد: زبانتان را تا آنجا که امکان دارد بيرون آورده و بين دندان هايتان قرار دهيد. حالا سعي کنيد خروپف با صدايي ايجاد کنيد. اگر صداي آن کاهش يافته، احتمالا شما جزو افرادي هستيد که با زبانتان خروپف مي کنيد، به اين معني که زبانتان به ارتعاش درآمده و سبب ايجاد اين مشکل مي شود. اگر با بيني خروپف مي کنيد به اين معني است که با دهان بسته خروپف مي کنيد.

راه حل هايي که اين انجمن براي جلوگيري از «خروپف» توصيه مي کند به شرح زير است:

* به پهلو بخوابيد:

اين نظريه به اين خاطر است که وقتي ما به پشت مي خوابيم زبان و ماهيچه هاي آن در گلو به هم چسبيده و مسير هوا را منقبض کرده و باعث ايجاد خروپف مي شود، به همين دليل بهتر است که به پهلو بخوابيم.

* سر را از سطح زمين بالاتر بگذاريد:

اين کار سبب مي شود مسير هوا توسط تکيه گاه گردن باز نگه داشته شود، به طوري که گلو کمتر منقبض شده و شما به راحتي به خواب مي رويد.

* به طور مستقيم از راه نوارهاي بيني نفس بکشيد

* استفاده از اسپري گلوي سنوريز:

نرم کردن و تقويت کردن بافت کام نرم در پشت گلو که باعث ايجاد خروپف مي شود.

* استفاده از نزونت Nozovent:

يک تکه پلاستيک انعطاف پذير است که اگر آن را داخل سوراخهاي بيني تان قرار دهيد آنها را باز تر کرده و شما راحتر نفس مي کشيد.

* اجتناب از سيگار و نوشيدني هاي الکلي:

سيگار را ترک کنيد. همچنين، سعي کنيد از مصرف نوشيدني هاي الکلي قبل از خواب پرهيز کنيد.

بازديد : 134 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


هنگام خوردن هندوانه و خربزه به این نکات توجه کنید


 

شستشوی صیفی جات از جمله هندوانه، خربزه و طالبی با مایع ظرفشویی و شوینده ، در این فصل و قبل از بازشدن آن از ابتلاء به بیماریهای اسهالی عفونی موثر است.

مهر: برای پیشگیری از بیماریهای روده ای توصیه می شود هندوانه، خربزه و طالبی را قبل از چاقو زدن با مواد شوینده تمیز کنید.

دکتر اسلام یعقوبیان مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شستشوی صیفی جات از جمله هندوانه، خربزه و طالبی با مایع ظرفشویی و شوینده ، در این فصل و قبل از بازشدن آن از ابتلاء به بیماریهای اسهالی عفونی موثر است.

وی افزود: به علت استفاده از کودهای حیوانی در مزارع صیفی جات، سطح خارجی محصول به دست آمده به انواع میکروب های بیماری زا، آلوده است و در صورت مصرف بدون شستشو احتمال ابتلای فرد به اسهال عفونی وجود دارد.

یعقوبیان تصریح کرد: جهت جلوگیری از اسهال عفونی حتما سطح خارجی صیفی جات به خصوص هندوانه، خربزه و طالبی را قبل از چاقو زدن با مواد شوینده تمیز کنید.

بازديد : 155 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


10 نکته که طلا فروش ها به شما نمی گویند


 

نمی توانید انکار کنید که غیر از طلا چیز دیگری بتواند یک خانم را به وجد بیاورد. مهم ترین نکاتی که در خرید طلا برای همسرتان به دادتان می رسد را اینها بخوانید.

1. بهترین طلا برای ایرانی ها طلای 18 عیار است

یک سوالی که خیلی وقت ها مشتریان از طلافروش ها می پرسند این است که عیار طلایی که می خریم چقدر باشد؟ درباره طلا و عیارش چیزی که وجود دارد و شاید شما از آن اطلاع نداشته باشید این است که پایین ترین عیار طلا، یک عیار است و بالاترین آن 24 عیار. اما اگر قرار باشد بگوییم بهترین نوع عیار برای خرید ایرانی ها چیست؟ جواب چیزی نیست غیر از طلای 18 عیار.

2. طلای دست دوم را از قفل آن بشناسید

بازار طلاهای دست دوم مدت هاست که داغ است؛ تشخیص طلای دست اول و دست دوم شاید تا حدودی مشکل باشد. ساده ترین راه برای این که دست دوم بودن طلا را تشخیص بدهید، یک نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندی است که در آن به کار رفته. در طلای دست دوم، این قسمت ها در مقایسه با بخش های دیگر کمتر براق اند و به خاطر استفاده هایی که از طلا شده، خش هایی هم در این بخش ها دیده می شود.

بازديد : 216 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


هر تپش قلبي نشانه بيماري نيست


 

هر تپش قلبي نشانه بيماري نيست

 

دادنا:دبیر علمی سیزدهمین کنگره‌ تازه‌های قلب و عروق گفت: هر تپش قلبی نشانه ابتلا به بیماری قلبی نیست و احساس ناشی از آن در افراد مضطرب و حساس مشاهده می شود .

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ دکتر مسعود اسلامی در حاشیه سیزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق افزود: افتادگی دریچه میترال قلب که ناشی از نرمی میترال است و در زنان بیشتر دیده می شود ،‌ در اغلب موارد علائمی ندارد و در مواردی با احساس تیر کشیدن و تپش همراه است که خطری ندارد اما لازم است سالانه یک بار بررسی شود .

وی با اشاره به اینکه قلب انسان در حالت عادی50 تا 70 بار در دقیقه می‌زند گفت:‌ زمانی‌که ضربان قلب نامنظم باشد فرد دچار تپش قلب می‌شود و این علامت ابتلا به بیماری‌های قلبی است.

اسلامی ابراز امیدواری کرد روزی فرا برسد که جز پیوند و تعویض قلب ، دیگر جراحی باز صورت نگیرد و همه درمان های بیماری‌های قلبی و عروقی با استفاده از روش‌های بسته باشد . سیزدهمین کنگره سراسری تازه‌های قلب تا 27 خرداد در سالن همایش‌های رازی ادامه دارد .

بازديد : 163 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


روش های ابراز محبت به همسر


 

يكي از اشتباهات جبران ناپذير زوج ها بعد از آغاز زندگي مشترك، فراموش كردن ابراز علاقه و گذاشتن وقت براي يكديگر است. گويا همه چيز فداي روزمرگي ها مي شود. غافل از اينكه اين مساله باعث دور شدن و دلخوري زن و شوهر از يكديگر و ايجاد فاصله بين آن دو مي گردد.
 
در حالي كه با يك شاخه گل، يك كلمه محبت آميز و چند دقيقه صحبت صميمانه مي توان مشكلات و دلخوري ها را از سر راه برداشت و زندگي شيريني را در كنار همسر خود در پيش گرفت. شايد باور نكنيد ولي راه هاي ساده اي براي ابراز علاقه به همسرتان وجود دارد:
 
1- براي او پيام هاي محبت آميز بفرستيد. به تلفن همراه او پيامي صميمانه بفرستيد. مطمئن باشيد كه اين كار هم شيرين و هم جالب است.
 
2- يكي از كارهاي مشكل او را انجام دهيد. يكي از كارهاي روزمره كه او رغبتي به انجام آن ندارد، مانند چيدن علف هاي هرز، را انتخاب و براي او انجام دهيد و هنگامي كه او از انجام گرفتن آن توسط شما احساس راحتي مي كند، نظاره گر باشيد.

بازديد : 335 بار دسته بندي : مطالب جالب و آموزشی نظر دهيد! [ ]


پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • تعمیرات پرینتر

  آهنگ کردی|آهنگ کردی کرمانشاهی|کرد موزیک

  خرید گیفت کارت 20 دلاری استیم

  ليست محصولات ارگانيک ايران

  قيمت هيتر کارگاهي

  فرش ماشینی 1000 شانه

  خرید گیفت کارت استیم

  مشاوره پایان نامه کارشناسی

  سرور مجازی انگلیس

  خرید فیلتر شکن

  خرید جم کلش رویال

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو اعتیاد

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  جی پی اس گارمین

  دانلود پروژه و پایان نامه

  تبادل لینک

  طراحی سایت

  ثبت آگهی رایگان

  دانلود آهنگ جدید

  sitemap

  دانلود فیلم

  دانلود مقاله

  دانلود مقاله

  دانلود مقاله

  تصفیه آب معصومی

  عکس نوشته عاشقانه

  سیسمونی نوزاد

  دانلود رایگان فیلم

  خرید ساعت مچی

  سرویس کاهش پینگ

  نرم افزار

  دانلود نرم افزار و بازی آندروید جدید android

  چاپ دیجیتال

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود فیلم هندی بالیوودی

  املاک تهران

  تراکتور و کمباین نیوهلند

  تشک

  تور لحظه آخری

  تور کیش

  سرویس کاهش پینگ | تبدیل اینترانت به اینترنت

  دستگاه بسته بندی

  فروشگاه اینترنتی لباس
 • بک لينک بک لينک